1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

Болгарія привітала об’єднання болгарської громади Одещини в одному районі

Болгарія привітала рішення, за яким у рамках адміністративно-територіальної реформи болгарську громаду, яка проживає в Одеській області, об’єднали в одному районі.

Про це у своєму Twitter заявила міністр закордонних справ Болгарії Єкатерина Захарієва.

«Сьогодні у рамках адміністративної реформи 74 тисячі болгар в Україні були об’єднані в одному новому адміністративному районі, із центром у Болграді. Моя подяка українському уряду та моєму другові, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі», — зазначила Єкатерина Захарієва.

Нагадаємо, з Болгарії лунали низка закликів щодо того, аби після адміністративно-територіальної реформи в Україні болгарська громада залишилася у межах одного району.

Парламент Болгарії ухвалив заяву з вимогою до України не «розділяти» Болградський район Одеської області, який є одним з головних центрів болгарської меншини в Україні.

МЗС України у зв’язку з цим висловило протест , назвавши неприйнятними спроби втручання у внутрішні справи України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Румуни з України поскаржилися Бухаресту на «примусову українізацію» та адмінреформу

Пізніше президент Болгарії Румен Радев висловив сподівання на те, що в результаті адміністративно-територіальної реформи адміністративна і функціональна цілісність Болградського району буде збережена.

Вчора Верховна Рада схвалила рішення про створення нових 138 районів замість попередніх 490. Серед них залишається Болградський район з адміністративним центром у Болграді.

pravda.com.ua

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *