11 listopada — Narodowe Święto Niepodległości Polski. Witamy!    

«До обговорення проектів медіа-законів повинні залучатися представники ЗМІ», — голова партії «Слуга Народу»

Під час дискусії, що відбулася за участі представників Національної спілки журналістів України, голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков виклав своє бачення щодо того, як повинні ухвалюватися закони, пов’язані зі свободою слова та роботи ЗМІ. Висловив критичне ставлення до Міністерства інформполітики, зазначивши, що структура потребує переформатування та ревізії. А також наголосив на особливо важливій функції журналістів для реалізації ефективної інформаційної політики на Донбасі.

Участь у дискусії, що відбулася 5 липня, взяли голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, перший секретар Ліна Кущ, активісти НСЖУ Зоя Шарикова та Ілля Суздалєв, експерт зі стратегічних комунікацій ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова, президент Академії Української преси Валерій Іванов. А також кандидат у народні депутати від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ: «Загалом у Декларацію на захист свободи слова ми закладаємо, що політики не повинні ворогувати та ділити журналістів на категорії, адже крім фізичної агресії останнім часом ми маємо справу також зі словесною агресією, зокрема, політики дискредитують журналістські розслідування. Звісно, все це прецедентно, адже якщо міністр, або Президент, або член президентської команди ображає журналіста в Києві, то потім до нас надходять сигнали, що, наприклад, в чернігівській районці радикально налаштовані молодики починають з’ясовувати стосунки щодо матеріалів, опублікованих у виданні, починають бити і тиснути на редактора, колектив тощо. Тому ми хотіли б від людей наділених владою визнання, що свобода слова – цінність і для них».

Дмитро Разумков: «Наша позиція щодо питань свободи слова – більш ніж зрозуміла. Позиція Президента ще на момент передвиборчої кампанії також була зрозумілою. Вона близька до ваших поглядів. Можна багато говорити, але правильно, коли захист свободи слова та журналістів лишатиметься не тільки на паперах, а й підкреслюватиметься діями. Сподіваюся, що і в Кабінеті міністрів будуть сповідувати такі ж цінності».

 

 

Експерт зі стратегічних комунікацій ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова: «Кого ви бачите головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики? Чи готові ви віддати Комітет опозиції чи залишити його собі?»

Дмитро Разумков: «Поки говорити про опозицію і владу мабуть ще зарано. І хто буде керувати парламентським Комітетом з питань інформаційної політики, яка буде розстановка сил, на сьогоднішньому етапі передвиборчої кампанії говорити так само зарано. Я там бачу професіонала, людину з хорошою репутацією, до якого не буде питань ні з боку журналістів, ні з боку парламенту чи суспільства».

Тетяна Попова: «Як на вашу думку можна поліпшити рейтинг України в глобальному рейтингу свободи слова?»

Дмитро Разумков: «Тут все просто і нічого не потрібно винаходити – потрібно дотримуватися законів. Якщо працюватиме закон, буде толерантне ставлення всіх учасників процесу – і політиків, і журналістів, якщо всі будуть готові до конструктивного діалогу, то в рейтингу ми будемо підвищуватися».

Активіст НСЖУ Зоя Шарикова: «Чи замислювалася ваша політична сила над доцільністю такої урядової структури як Міністерство інформаційної політики?..»

Дмитро Разумков: «Позиція зрозуміла і принципова – у нас, не дивлячись на те, що вже п’ять років іде війна, в країні немає інформаційної політики. Міністр є, бюджет який-не-який є, а стратегії немає. Дуже важливо розвивати цей напрямок, і не лише на папері. Саме ж Міністерство – не функціонує як слід, назвати це роботою – дуже важко. Я поки не готовий відповісти, чи варто зберігати цю структуру. Тож, якщо міністерство таки буде збережене, цю структуру треба переформовувати і ставити перед нею конкретні завдання. У нас цим питанням глибоко будуть займатися колеги, які пішли працювати в офіс Президента – там достатня кількість кваліфікованих кадрів. І ми, я сподіваюся, також будемо допомагати та сприяти в цьому напрямку».

Перша заступниця голови НСЖУ Ліна Кущ: «На сьогодні наше суспільство поляризоване. Так само поляризована журналістська спільнота. Політики попередньої каденції, як ви сказали, також доклалися до цієї поляризації, бо було вигідно мати розділену журналістську спільноту, натомість не вигідно мати журналістів, які можуть і здатні об’єднатися. І якщо ви, як написано в Декларації, підписуєтеся під тим, щоб не робити поділу журналістів на «своїх» та «чужих», то це дасть змогу і самим журналістам виступати консолідовано.

Також хотіла загострити увагу на тому, що ми наполягаємо на тому, щоб будь-які законодавчі зміни, які стосуються інформаційної сфери, не приймалися без участі та обговорення в середині журналістського середовища. «Нічого для нас – без нас» — принцип, на якому наполягаємо, і хочемо, щоб політики взяли на себе такі зобов’язання. Якщо у вас є уявлення про те, які законодавчі зміни потрібно внести в цій сфері, ми би хотіли знати заздалегідь».

Дмитро Разумков: «Найближчим часом заплановане засідання нашого внутрішнього інформаційного комітету, який за функціями схожий до комітету Верховної Ради, куди також будуть запрошені представники ЗМІ і де буде проходити обговорення законодавчих змін зокрема. Моя позиція така: для обговорення питань, пов’язаних зі зміною законів у медіа-сфері,  повинні запрошуватися представники ЗМІ. Щодо поляризації, то звісно політики повинні своїми діями не розділяти журналістів та виборців, а сприяти об’єднанню всього суспільства».

Активіст НСЖУ Ілля Суздалєв: «Мене, як представника Донбасу, хвилює питання інформаційної політики на цих територіях, зокрема і окупованих, і підконтрольних Україні».

Дмитро Разумков: «Для популяризації України на Донеччині ми не використовували усіх можливих механізмів – супутники, інтернет. Ми не доносили важливі речі. Більшість людей, які знаходяться на окупованих територіях, перебувають у ситуації вимушених заручників. Не було зроблено державою в 2015 році ключових речей для людей, які виїхали звідти, щоб утримати їх тут. Тож багато людей виїхали до інших держав або повернулися назад. Це важкий шлях, який потрібно буде проходити і реалізовувати в першу чергу через інформаційну політику. І виходить, що вам, журналістам, доведеться виконувати ці завдання в першу чергу».

СЛУЖБА ІНФОРМАЦII НСЖУ

 

 

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *