1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

«Гора Любові» або чи бував польський король Болеслав Хоробрий у Вишгороді

По суті, на сьогодні, якщо рахувати з місця, де починається ГЕС та Набережна, це четверта гора, яка знаходиться майже навпроти маяка. Ця гора, на щастя, не зазнала руйнування і знаходиться у своєму дикому первісному вигляді, справжня знахідка для фото мисливців і художників. Вишгородський маяк, який гарно видно з вершини, символ цілеспрямованості та вічного кохання. Під горою знаходиться невелике озеро у вигляді серця «Озеро Серця», воно є наступним за озером “Бегемотики”. Розповідали, що у глибині цього озера, якщо піднятися на гору восени, неодноразово бачили зображення ікони Вишгородської (Володимирської) ікони Божої Матері. Автору цієї статті, восени 2016 року, навіть вдалося зафіксувати це чудо на фотокамеру.

 Цікаво, що саме на цій горі виявлено багато валунів вкритих загадковими прадавніми піктограмами,

графіті, які вирізані у тілі відносно м’якого пісковику. Деякі з них освідчення у коханні часів бурхливої комсомольської будови ГЕС середини минулого століття.

Літери інших загадкові літери та знаки давньоруського письма, на жаль, ніким спеціально не описані та не досліджені. Ще цю гору називають “Святою Славою” або “Святославовою”. Можливо, що саме тут хоробрий князь Святослав вперше проголосив у Дніпрову далечінь своє знамените «Іду на Ви !»

Викликаючи на чесний двобій людське лицемірство, заздрість й невігластво.

Ймовірно, саме тут, на цій горі, князь Святослав зізнавався у коханні до Малуші, ключниці княгині Ольги. Плодом того кохання, яке ще називають найбільшим коханням тисячоліття, стало народження майбутнього хрестителя Русі князя Володимира «Ясне сонечко». Не раз по цій місцевості прогулювався майбутній Великий князь Русі – Святополк. В ті часи, будучі князем вишгородським, він був першим претендентом на Великокнязівський престол. Його батько, князь Володимир, одружив свого сина на донці першого польського короля Болеслава Хороброго. Як звали цю красуню ніхто зараз не скаже, але вона дивилася з цієї гори на Дніпро і закохано на свого чоловіка – вона мріяла про своє жіноче щастя. А може і сам польський король був у Вишгороді ? Відомо тільки одне, що затупив він свій меч о Золоті ворота Києва і меч той і досі називається «щербець». Чи міг польський король Болеслав Хоробрий відвідати Вишгород коли тут правив його рідний зять ? Звісно, що так ! Знахідки польських монет, поховання кочовиків, що були союзниками Святополка, є мовчазними свідками тієї давньої епохи. Уявіть собі, це все відбувалося тут у Вишгороді !

Дослідження інформаційно — енергетичного потенціалу «Гори Любові», її загадкових графіті на кам’яних валунах пісковиках, археологічні дослідження все ще у майбутній, не такій вже і далекій перспективі. Але вже сьогодні, «Гора Любові» є одним із найпривабливіших об’єктів для розвитку зеленого туризму, або проведення Вишгородським історикокультурним заповідником

цікавих екскурсій. Розповідають, що особливо, цю гору люблять відвідувати напередодні весілля молодята та подружжя зі стажем. Розповідають, що обіцянка дана на цій горі особливо “цементує” майбутній шлюб та надає

впевненості у такий непростий час. «Іду на Ви!», як любив казати хоробрий князь Святослав не тільки на полі бою, звертаючись до своїх ворогів, а і у

особистому житті…

 Wadim Jopek

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *