6 czerwca — Dzień Dziennikarza Ukrainy. Witamy! 28 czerwca — Dzień Konstytucji Ukrainy. Witamy!      

“Надзвичайна ситуація”. У НСЖУ коментують заборону трьох телеканалів в Україні

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що рішення української влади припинити мовлення українських телеканалів 112-Україна, ЗІК та Ньюсван є “інформаційним вибухом і шокує міжнародні інститути”:

Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація.

Українські журналісти, медіаменеджери та власники ЗМІ мають право на свободу слова та на професію. І несуть за свою діяльність відповідальність. Але відповідальність в рамках Закону!

Позбавлення БЕЗ СУДУ багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію – це наступ на свободу слова.

Політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин.

Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова.

Національна спілка журналістів України інформуватиме про надзвичайну ситуацію Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, наших партнерів – Офіс ОБСЄ з питань свободи медіа.

НСЖУ послідовна у захисті прав українських журналістів: ми захищали і захищаємо колег, яких кидали у в’язниці в Росії (Роман Сущенко), в окупованому Донбасі (Станіслав Асєєв, Валерій Макеєв, Марія Варфоломєєва та інші) та анексованому Криму (Микола Семена, кримсько татарські громадянські журналісти).

Ми засуджуємо фізичні атаки на журналістів в Україні, боремося із системною безкарністю та проти поділу журналістів на «правильних» і «неправильних». У дискусіях журналіст чи чиновник – ми завжди на стороні журналістів та свободи слова. Звичайно, закликаючи колег бути відповідальними.

Тому цей пост – не про політичну підтримку українських політиків. А про право українських ЗМІ та журналістів мати права та обов‘язки – за Законом, а не отримати раптове блокування – за указом….

Президент України Володимир Зеленський увечері 2 лютого увів у дію рішення РНБО про санкції проти нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака і телеканалів “112 Україна”, ZIK, NewsOne. Трансляція цих інформаційних телеканалів була зупинена в ніч на 3 лютого.                                                                                        http://nsju.org/

Поделиться новостью в социальных сетях:

One thought on ““Надзвичайна ситуація”. У НСЖУ коментують заборону трьох телеканалів в Україні

  • 25/03/2021 at 9:09 пп
    Permalink

    Це підла підніжка для місцевих ЗМІ, зазначає Олександр Пасічник, який про гостру проблему із виживання свого видання інформує НСЖУ.   Інформаційна безпека – це не про промови урядовців та дописи про декларований патріотизм у соціальних мережах, а про конкретні рішення, які або дають українцям доступ до українських ЗМІ, або створюють перешкоди в доступі до інформації. Фактично нинішній уряд вперше за історію України прийняв рішення про пряму заборону на передплату друкованих ЗМІ для військових частин, бюджетних установ, бібліотек. Закликаємо Кабмін до невідкладної та належної реакції, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко .

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *