1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

ООН про заборону «каналів Медведчука»: це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні

Рішення української влади про заборону каналів NewsOne, «112 Україна» та ZiK може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні, йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

«Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, у тому числі шляхом протидії дезінформації, УВКПЛ стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні і нагадує, що держави зобов’язані поважати, захищати і забезпечувати права на свободу вираження поглядів, у тому числі право шукати, отримувати і поширювати різноманітну інформацію та ідеї», – сказала Матільда Богнер (фото — un.org.ua), голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака і восьми пов’язаних із ним юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади «політичною розправою над невгодними ЗМІ». Козак називає звинувачення брехнею і відкидає їх.

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олексія Данілова, робота над цим рішенням почалася ще влітку 2020 року, і готували його «дуже ретельно». Він запевнив, що є достатньо доказів, і скасувати санкції буде надзвичайно складно.

https://www.radiosvoboda.org/

Поделиться новостью в социальных сетях:

One thought on “ООН про заборону «каналів Медведчука»: це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні

  • 12/04/2021 at 2:51 пп
    Permalink

    Пряма мова глави моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер: «Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, у тому числі шляхом протидії дезінформації, УВКПЛ стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні і нагадує, що держави зобов язані поважати, захищати і забезпечувати права на свободу вираження поглядів, у тому числі право шукати, отримувати і поширювати різноманітну інформацію та ідеї». 29 січня було накладено санкції на літаки нардепів партії «Опозиційна платформа За життя» Віктора Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *