1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

П’яти регіональним компаніям відмовлено у продовженні ліцензій

26 вересня Національна рада відмовила компаніям ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» у продовженні терміну дії їхніх ліцензій на мовлення у цифровій мережі МХ-5. Канали, на яких мовили ці регіональні компанії, будуть виставлені на конкурс.

Зазначені п’ять мовників уже понад 5 років мовлять із логотипом «112 Україна», самовільно змінивши програмні концепції мовлення і сам логотип. Відповідно до ліцензій логотипи компаній складаються із назви компанії із додаванням слів «емблема «112 УКРАЇНА». Натомість в ефірі різних регіональних мовників зафіксовано однаковий логотип – «112 УКРАЇНА».

Термін дії ліцензій  цих компаній завершився минулого року, однак Національна рада не могла раніше розглянути питання про їх продовження через винесення судом ухвали про забезпечення позову у справі за позовом цих ліцензіатів. 16 вересня 2019 року заборону на розгляд цих питань було знято, тому сьогодні регуляторний орган вніс їх до порядку денного.

Компанії ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» були створені 2011 року за місяць до проведення конкурсу на цифрове мовлення. Ставши його переможцями, вони отримали регіональні ліцензії і взяли на себе зобов’язання, зокрема, забезпечувати жителів окремих регіонів інформацією про місцеві й регіональні події. Натомість після зміни власника вони самовільно змінили програмні концепції наприкінці 2013 року без відповідного рішення Національної ради, як того вимагає Закон України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада за результатами перевірок неодноразово застосовувала до цих ліцензіатів санкції оголошення попередження за порушення вимог законодавства в частині недотримання умов ліцензій та програмних концепцій мовлення і закликала їх повернутися в рамки затверджених програмних концепцій мовлення.

Надалі неодноразово моніторингами і перевірками Національної ради було підтверджено, що ці регіональні мовники не виконують умови власних ліцензій і далі порушують законодавство. До того ж, представники компаній упродовж цих років відмовлялися від отримання кореспонденції від регулятора  і на засідання Національної ради, де розглядалися питання про їхні порушення, не з’являлися.

Судові інстанції усіх рівнів, у яких ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» оскаржували рішення Національної ради про застосування санкцій через порушення ними законодавства, відмовили в задоволенні їхніх позовних вимог, і, таким чином, визнали правомірними рішення регуляторного органу. Отже, усі санкції, що були застосовані Національною радою до п’яти компаній, є чинними і не скасованими у визначеному порядку.

Стаття 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регламентує, що Національна рада має право не продовжити термін дії ліцензії на мовлення у разі, якщо протягом дії ліцензії ліцензіат порушував умови ліцензії та вимоги чинного законодавства і ці порушення підтверджені рішеннями та санкціями Національної ради і є не скасованими.

Зважаючи на численні грубі систематичні порушення компаніями ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» умов ліцензій і вимог законодавства, Національна рада сьогодні ухвалила  рішення, якими відмовила їм у продовженні терміну дії ліцензій на мовлення у цифровій мережі МХ-5 на каналах, які призначені для регіональних і місцевих мовників.

Ці рішення регуляторного органу, на переконання членів Національної ради, не мають жодного стосунку до свободи слова. Цим поняттям зараз широко маніпулюють, і, прикриваючи ним порушення законодавства, нівелюють саму його суть. Адже свобода слова не передбачає порушення закону, а передбачає відповідальність за інформацію, яку медіа надають своїм глядачам.

Члени Національної ради зауважили на тому, що сьогодні в ефірі телеканалу «112 Україна» поширюється неправдива інформація про те, що Національна рада позбавила можливості мовити телеканал «112 Україна». І ця ситуація з масовим поширенням недостовірної інформації потребує розгляду в Комітетах Верховної Ради України з питань  свободи слова і з питань гуманітарної та інформаційної політики, оскільки телеканал «112 Україна», спотворюючи факти, свідомо вводить в оману українських глядачів, і цю інформацію поширюють також деякі інші мовники.

Під час розгляду на засіданні Національної ради питань п’яти компаній, які б мали  у своїх програмах поширювати інформацію для місцевого населення низки регіонів, але не роблять цього, були присутні представники місцевих мовників: ТОВ ТРК «Українсько-польське радіо та телебачення «Співдружність», м. Дніпро; КП «Муніципальна телевізійна мережа», м. Запоріжжя; ТОВ «ТРК 3-Студія», м. Івано-Франківськ; ТОВ ТРК «НІС-ТВ», м. Миколаїв; ТОВ ТРК «ТРК «Сатурн», м. Миколаїв; ТОВ «Міська телерадіокомпанія «Чернівці», м. Чернівці; ТОВ «ТРК «ТВА», м. Чернівці.

[:ua]Домашня сторінка[:en]Homepage[:]

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *