6 czerwca — Dzień Dziennikarza Ukrainy. Witamy! 28 czerwca — Dzień Konstytucji Ukrainy. Witamy!      

Практичні семінари з роздержавлення ЗМІ – кроки до свобода медіа в Україні

У Києві 16 листопада відбувся практичний семінар з питань роздержавлення державних і комунальних друкованих ЗМІ. Цей захід є складовою частиною проекту «Свобода медіа в Україні», що здійснюється за підтримки Ради Європи.

Перші підсумки реформування преси в різних регіонах України проаналізував і виніс на обговорення учасників семінару секретар НСЖУ Костянтин Григоренко. Після перерви він же висвітлив як окрему тему програми – «Регіональне видання в Інтернеті та в соціальних мережах. Монетизація веб-порталу».

Про найбільш важливі юридичні аспекти перетворення комунального підприємства в господарське товариство вела мову адвокат, медіаюрист Людмила Опришко – консультант Ради Європи. Вона ж відповіла на запитання, пов’язані, зокрема, з правовим захистом ЗМІ.

Секретар НСЖУ, генеральний директор ТОВ «Видавничий Дім «Високий Замок» Степан Курпіль розповів на семінарі, як зробити регіональне видання прибутковим після реформування й поділився досвідом організації передплатної кампанії та роздрібної торгівлі газетами.

Семінар, на який запрошено редакторів переважно з Київської та Донецької областей відвідали 38 осіб. Перед підбиттям підсумків заходу відбулася загальна дискусія. Представники Секретаріату НСЖУ і медіаюрист відповіли на запитання учасників, зокрема пов’язані з укладанням договорів редакцій з органами місцевого самоврядування, розподілом майна, налагодженням самостійного господарювання роздержавлених ЗМІ тощо.

«Обговорювані теми й актуальні питання, безумовно, цікаві для редакторів видань, що йдуть шляхом реформування, а також для тих, що з різних причин вичікують, сподіваючись на «поправки до законів», – висловив свою думку учасник заходу, голова Київської організації НСЖУ Михайло Сорока. – У будь-якому разі практичні семінари (а подібні заходи відбудуться також в Ужгороді й Миколаєві) – це корисний майданчик для здобуття нових знань, проведення дискусій та обміну досвідом».

СЛУЖБА ІНФОРМАЦII НСЖУ

 

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *