1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

Суд випустив Вишинського з СІЗО: його готують до обміну

Джерело: коментар «Українській правді» прокуратури Криму, співрозмовники в Офісі президента та ГПУ.

Суд випустив головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, підозрюваного в державній зраді, під особисте зобов’язання.

Пряма мова речниці прокуратури АРК Катерини Діденко: «Змінено запобіжний захід на особисте зобов’язання… Київський апеляційний суд скасував ухвалу Подільського райсуду Києва (про тримання під вартою – УП)».

Деталі: Скаргу на тримання Вишинського під вартою подав його захист. Суд скасував рішення про арешт від 19 липня. Тоді Вишинському продовжили запобіжний захід на 2 місяці.

За даними джерел УП, Вишинський має взяти участь у обміні в’язнями між Україною та Росією. Його немає в офіційних списках, тому, ймовірно, Вишинського передадуть Росії неофіційно. Співрозмовник УП у Генпрокуратурі повідомляє, що завдяки Вишинському може відбутися обмін Сенцова, Кольченка та Сущенка.

Чому це важливо: Росія неодноразово наголошувала, що Вишинського в Україні переслідують незаконно. В липні активізувалося питання обміну утримуваних осіб між Україною та РФ, яка здійснює військову агресію на Донбасі. Вишинський раніше відмовлявся писати про це заяву.

Що відбулося раніше: КС визнав неконституційною норму КПК України, якою суд фактично зобов’язувався застосовувати безальтернативний запобіжний захід – тримання під вартою, для підозрюваних у вчиненні державної зради та інших тяжких і особливо тяжких злочинів проти основ нацбезпеки. У прокуратурі Криму зазначали, що після рішення КС від 25 червня Вишинський може вийти під заставу.

Нагадаємо:

  • Вишинський пробув за гратами рік і 3 місяці.
  • Суд арештувавйого в травні 2018 року за підозрою в державній зраді після обшуків СБУ в офісі «РИА Новости Украина».

Соня Лукашова, УП

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *