1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

Суспільний мовник “UA: Перший” звинуватив владу у тиску

Ведуча токшоу “Зворотний відлік” на каналі “UA: Перший” Мирослава Барчук заявила про тиск і шантаж з боку представників Офісу президента України. За її словами, чиновники контролюють, яких саме “слуг народу” мають запрошувати на ефіри. Про це журналістка повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі, інформує «Німецька хвиля».

Журналістка заявила, що ОП “давно і жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції “Слуга народу”. За її словами, кандидатури для ефірів узгоджуються спочатку з представниками ОП. Барчук написала, що останнім часом ОП висуває редакції “умови і ставить ультиматуми щодо присутності “слуг народу” на ефірах”.

Звинувачення з боку ведучої стали реакцією на заяву екснардепа і журналіста, члена наглядової ради “Укрзалізниці” Сергія Лещенка. У своєму відеоблозі він звинуватив команду токшоу “Зворотний відлік” у заангажованості через відсутність на останньому ефірі представників “Слуги народу”.

У свою чергу Барчук навела кілька прикладів, коли в ОП ставили ультиматуми редакції, кого саме потрібно запрошувати і за яких умов. “Наприклад, минулого понеділка був ультиматум №1: на тему енергетичної безпеки в ефірі “Зворотного відліку” будуть присутні або двоє “слуг” (обидва не експертні), або жодного. Ми вирішили ультиматумів не приймати і запросили Людмилу Буймістер, яка вже не підкорялася вказівкам ОП”, – написала телеведуча. Вона оцінила таку практику як тиск і загрозу для свободи слова в Україні.

Мирослава Барчук закликала колег-журналістів публічно повідомляти про випадки шантажу редакцій. На момент публікації матеріалу в Офісі президента не відреагували на ці звинувачення.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вважає, що публічне звинувачення ведучої телеканалу “UA:Перший” Офісу Президента в тиску на редакцію вимагає максимальної уваги і дискусії.

Про це Томіленко написав на своїй сторінці в Facebook.

“Тиск влади на редакційну політику ЗМІ неприпустимий. Журналісти мають право самостійно обирати формати та теми обговорення, запрошувати гостей на ефіри. При цьому визначальним фактором є дотримання професійних стандартів та інтересів аудиторії. Але те, що багато українських політиків відмовляють журналістам на запрошення на ефіри – це більше доказ несамостійності політиків і жорсткої (недемократичної) партійної вертикалі”, – вважає Томіленко.

На його думку, публічне звинувачення телеведучої “UA: Перший” офісу Зеленського в тиску на редакцію вимагає максимальної публічної уваги і дискусії.

“Влада повинна відзвітувати про повагу прав журналістів і забезпечення свободи слова і надати чіткі відповіді щодо висловлених відомою журналісткою докорів. Чесна публічна дискусія завжди краще ігнорування проблеми”, – написав глава НСЖУ.

За його словами, публічні позиції повинні висловити керівники Суспільного мовлення:  Правління компанії і Наглядова рада. При цьому Томіленко визнає, що запрошення гостей на політичні ток-шоу є результатом домовленості між редакцією і політсилами.

“Багато українських політиків, депутатів є людьми несамостійними, делегують прийняття рішень на свої публічні появи, участі в телеефірах партійним штабам і прес-офісам. Тому варто нам усім боротися і за свободу слова, і за демократію в українській владі”, – резюмував Томіленко.

nsju.org

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *