1maja — Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy 2 maja — Dzień Polonii i Polaków za Granicą  3 maja — Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Światowy Dzień Wolności Prasy 8 maja i 9 maja — Dzień Zwycięstwa WITAMY!      

В Україні створили неформальне об’єднання «Клуб захисту журналістів»

Десятки представників різних засобів масової інформації створили Клуб захисту журналістів. В установчих зборах, які пройшли у Києві, взяли участь 50 співробітників різних медіа – телеведучі, редактори, кореспонденти телеканалів, інтернет-видань, YouTube-каналів та телеграм-каналів.

Головною метою об’єднання є захист журналістів незалежно від їх приналежності до того чи іншого медіа, захист права на професію і захист свободи слова.

Серед учасників Клубу, яке проголошується неформальним об’єднанням журналістів, є відомі столичні журналісти – телеведучі Артем Нікіфоров та Макс Назаров (телеканал «НАШ»), засновник новинного телеграм-каналу Андрій Павловський (Pavlovsky News), журналістка видання «Страна» Олеся Медвєдєва (автор youtube-каналу), гендиректор інформаційного агентства «Українські новини» Денис Іванеско, тележурналістки Надія Сасс та Тетяна Терехова та інші.

На зборах також виступив голова НСЖУ Сергій Томіленко, якого ініціатори створення Клубу запросили  розповісти про позицію НСЖУ щодо змін до медійного законодавства та про ризики резонансного закону «Про медіа», який вже найближчим часом може бути винесений на розгляд Верховної Ради.

– В Україні реально бракує адвокатів журналістів та ЗМІ, – переконаний голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Попри те, що українські медіа є за що критикувати, але і політики, і представники громадського сектору концентруються на проблемах, а не на на допомозі українським ЗМІ. Тому поява нового об’єднання, яке зосереджується на захисті журналістів, наголошує на неприпустимості фізичних нападів, вимагає від влади не зазіхати на права ЗМІ є одним з виявів журналістської самоорганізації та солідарності.

Журналісти, які взяли участь у зборах Клубу, наголошували, що є жертвами цькування у соцмережах або фізичних атак при виконанні професійних обов’язків, і що агресію провокують політики, які намагаються таврувати незручних медійників ярликом «неправильні журналісти».

nsju.org

Поделиться новостью в социальных сетях:

One thought on “В Україні створили неформальне об’єднання «Клуб захисту журналістів»

  • 22/03/2021 at 10:54 дп
    Permalink

    Шістдесятники розвинули активну культурницьку діяльність, яка виходила за межі офіціозу: влаштовували неформальні літературні читання та художні виставки, вечори пам’яті репресованих митців, ставили замовчувані театральні п’єси, складали петиції на захист української культури. Організовані у 1959-60 рр. Клуб творчої молоді «Сучасник» в Києві та в 1962 р. клуб «Пролісок» у Львові стали справжніми осередками альтернативної національної культури. Шістдесятники відновили традиції класичної дореволюційної інтелігенції, якій були притаманні прагнення до духовної незалежності, політична відчуженість, ідеали громадянського суспільства та служіння народові.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *