6 czerwca — Dzień Dziennikarza Ukrainy. Witamy! 28 czerwca — Dzień Konstytucji Ukrainy. Witamy!      

В Україні вшановують пам’ять загиблих українських журналістів

В Україні триває тиждень вшанування журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків. До дня пам’яті українських журналістів, який відзначається у третю п’ятницю вересня, та 16 вересня, у день викрадення Георгія Гонгадзе, Національна спілка журналістів України та обласні організації запрошують колег до участі у пам’ятних заходах, організованих у Києві та регіонах.

16 вересня відбудеться відкриття меморіальної дошки Георгію Гонгадзе на фасаді центрального офісу Національної спілки журналістів України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 27-а. Виготовлення дошки ініціювала Київська міська рада. Автор меморіальної дошки – скульптор Василь Маркуш; робота погоджена з родиною журналіста, зокрема, із Мирославою Гонгадзе. Також 16 вересня о 21:40 на суспільному каналі «UA: Перший» відбудеться прем’єра фільму «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди».

На 17 вересня пам’ятні заходи заплановані в Одесі та Полтаві. Одеські журналісти планують зібратися біля могили вбитого у 1997 році редактора газети «Вечірня Одеса» Бориса Дерев’янка та вшанувати пам’ять загиблих колег. Полтавські журналісти, в свою чергу, проводять вшанування пам’яті та покладання квітів біля пам’ятного знаку на Алеї журналістів по вулиці Ватутіна.

18 вересня колеги з Івано-Франківщини зберуться  на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття, неподалік Івано-Франківська, для відкриття другої меморіальної дошки пам’яті журналістів Прикарпаття. Також в ефірі регіональних теле- та радіомовників будуть розміщені сюжети, присвячені Дню пам’яті українських журналістів. У цей же день журналісти Черкащини зберуться біля могили Вадима Комарова на Першому міському кладовищі Черкас, згадати добрим словом, покласти квіти, запалити свічки на місці його спочинку та могилах незабутніх колег. А у Корсунь-Шевченківському Черкаської області журналісти зберуться на акцію вшанування коло могили закатованого у 2014 році Василя Сергієнка.

Спілчани Дніпропетровської області запланували панахиди за померлими та загиблими представниками преси, покладання квітів  до пам’ятних дошок та могил видатних  журналістів області. Також, в офісі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відкрито фотовиставку «Життя – як фотоспалах…» пам’яті Анатолія Красножона.

Колеги із Запорізької області проводять естафету пам’яті запорізьких журналістів. Заходи проходять протягом тижня. Під час їх проведення журналісти в своїх творчих колективах згадують про запорізьких журналістів, про Георгія Гонгадзе, говорять про відповідальність і відданість професії, про обов’язок говорити суспільству і людям правду. Розпочинає цей захід колектив найтиражнішої в області незалежної газети «МИГ». Аналогічні акції проводять колективи газет «Таврія» з Токмака, «Рідний край» (Більмацький район), естафету пам’яті приймають Оріхів, Мелітополь, інші журналістські колективи.

Член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України Людмила Морозова, разом із колегами до 20-річниці вбивства Георгія Гонгадзе опублікували у відкритому доступі двосерійний документальний фільм «Дві материнські сльози на дві держави» у якому мати Георгія Леся Гонгадзе розповідає материнську правду про життєвий шлях Гіві, а також акцентує увагу на виснажливих процедурах поховання, експертиз, розслідувань.

При цьому, Національна спілка журналістів України наголошує на важливості дотримання усіх санітарних та протиепідемічних норм під час проведення заходів, з огляду на пандемію коронавірусу COVID-19.

nsju.org

 

Поделиться новостью в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *