Велика Британія і Канада створюють коаліцію із забезпечення свободи засобів масової інформації.
Про її формування оголосили британський міністр закордонних справ Джеремі Хант і його канадська колега Христя Фріланд. Інформацію про домовленості опублікували прес-служби зовнішньополітичних відомств Сполученого Королівства та Канади.
«Ми повинні захищати нашу незалежну пресу — навіть, можливо, особливо, коли вона нас критикує, — як центральний інститут демократії. Нам потрібно боротися за відкрите суспільство, проти закритого. Нам потрібно боротися за складність демократичної правди, а не за спокусливу простоту авторитарної риторики. Це те, що ми зробили на цій конференції і що ми взяли на себе зобов’язання робити з нашими однодумцями в майбутні дні», — заявила Фріланд.
«2018 рік був найбільш смертоносним для журналістів. Той факт, що понад 100 країн були представлені на Всесвітній конференції з питань свободи ЗМІ, в якій взяли участь більше 1500 делегатів з усіх регіонів світу, демонструє глобальний резонанс цієї проблеми», — зазначив Хант.
«Я радий, що уряди прагнуть до рішучих дій і спільної роботи в якості міжнародного співтовариства для створення більш безпечного середовища для журналістики в усьому світі. Освітивши напади на журналістів, нова Коаліція буде прагнути змінити політичні розрахунки і збільшити ціну для тих, хто порушує свободу ЗМІ», — заявив він.
Нова Коаліція за свободу ЗМІ буде проливати світло на зловживання і порушення свободи ЗМІ, доводячи їх до відома світової громадськості і працюючи над забезпеченням відповідальності.
Члени Коаліції планують втручатися на вищому рівні в ситуацію в країнах, де свобода ЗМІ перебуває під загрозою, і демонструвати солідарність з країнами, які працюють над створенням вільних ЗМІ. Знаходити всіх доступні заходи для боротьби з порушеннями міжнародних прав людини, включаючи права, пов’язані зі свободою ЗМІ.
Засновники коаліції планують проводити щорічні конференції із залученням світових лідерів і глав урядів, представників громадянського суспільства і медійного співтовариства. Перша подібна конференція пройде в Канаді в 2020 році.
Ініціатива буде підтримуватися Глобальним фондом із захисту ЗМІ — міжнародною робочою групою з вироблення національного регулювання в медійній сфері.
Українська правда